Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

16.6.2016, Avajaisravit

Säännöt

- Järjestäjänä toimii Ravitalli Kipin Kapin, vastuuhenkilönä Malla.

- Tulokset arvotaan arvontakoneella

- Kilpailuoikeus: lämminveriset 2-12v, kylmäveriset 3-15v ja ponit 3-18v. Koelähtö on oltava hyväksytysti suoritettuna, ja ennätys on ilmoitettava osallistumisen yhteydessä! Epärealistisen ajan omaavat hevoset hylätään.

- Yksi hevonen vain kerran yhteen lähtöön.

- Yksi ohjastaja voi ohjastaa vain yhden hevosen yhdessä lähdössä. Keksityt ohjastajat hyväksytään.

- Yksi omistaja voi tuoda viisi hevosta yhteen lähtöön.

- Lähdöt voidaan tarpeen vaatiessa jakaa ryhmiin.

- Mikäli lähtöön osallistuu alle 4 hevosta, lähtö juostaan rutiinina, eikä palkintoja jaeta.

Ilmoittautuminen

- Ilmoittautua voi, kun kutsu näkyy VRER:n kalenterissa.

- Viimeinen ilmoittautumispäivä on 14.6.2016

- Joko alhaalla olevaan lomakkeeseen tai vaihtoehtoisesti sähköpostiin kipinkapinposti(at)gmail.com, otsikolla Ravit 001.

- Muotoon: Lähtö [rv] ikä skp virallinen nimi / ohjastaja (seura) enn. --

Esimerkki:

Lähtö 1 (HOX! Jos täytät osallistujakortin, tätä ei tarvitse erikseen ilmoittaa!)

3v o Polle / Emma Nieminen (Ponitukset) 3.15,2a --

Lähdöt

Lähtö 1. Tasoitusajo 1100m, A-poneille (3-4 vuotiaat)

Lähtö 2. Tasoitusajo 1100m, A-poneille (aika yli 2.55,0)

Lähtö 3. Tasoitusajo 1100m, A-poneille (aika alle 2.55,0)

Lähtö 4. Tasoitusajo 1100m, B-poneille (3-4 vuotiaat)

Lähtö 5. Tasoitusajo 1100m, B-poneille (aika yli 2.20,0)

Lähtö 6. Tasoitusajo 1100m, B-poneille (aika alle 2.20,0)

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, kylmäveriset (3 vuotiaat)

Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m, kylmäveriset (+4 vuotiaat, aika yli 35,0)

Lähtö 9. Tasoitusajo 2100m, kylmäveriset (+4 vuotiaat, aika alle 35,0)

Lähtö 10. Tasoitusajo 2100m, lämminveriset (2 vuotiaat)

Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset (aika 18,0-20,9)

Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset (aika 16,0-17,9)

Lähtö 13. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset (aika 14,0-15,9)

Lähtö 14. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset (aika 13,9 ja nopeammat)


Osallistujat/Tulokset:

Lähtö 1. Tasoitusajo 1100m, A-poneille (3-4 vuotiaat)

P: 100v€ - 50v€ - 30v€ - (10v€)

1. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Jannica (APR) 3.22,5 -- 03.15,3aly
2. 3v t Spock or Shock / Casper (KiRa) 3.18,1aly -- 03.16,4aly
Hylätty
3v t Sølv's Elsparkle / Jasper (KiRa) Ei enn. -- - hml

Lähtö 2. Tasoitusajo 1100m, A-poneille (aika yli 2.55,0)

P: 110v€ - 60v€ - 40v€ - 20v€

1. 18v t A.D. All On Me / Mia (Adina) 3.04,1 -- 02.48,2aly
2. 18v o A.D. Little V.I.P. / Veeti (Adina) 3.04,3 -- 02.48,4aly x
3. 7v o It's Coming Soon / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.49,3aly
4. 18v t A.D. Golden Cathalena / Jannica (APR) 2.57,2 -- 02.58,2aly x

5. 17v o A.D. Abbeyfield Joseph / Josh (Adina) 3.00,4 -- 02.59,3aly xx
6. 18v t A.D. Lina's Luce Della Luna / Lucia (Adina) 3.02,5 -- 03.01,2

Lähtö 3. Tasoitusajo 1100m, A-poneille (aika alle 2.55,0)

P: 120v€ - 70v€ - 50v€ - 30v€

1. 18v A.D. Emeline / Casper (KiRa) 02.18,2aly -- 02.17,4aly xx
2. 7v o Smooth Criminal RC / Anna (RDT) 2.33,5ly -- 02.19,3aly x
3. 16v t A.D. Beauty Ain't Easy / Emma (Adina) 2.33,3 -- 02.19,6aly
4. 9v t Narrilaivan Elise / Emmi (RDT) 2.31,9ly -- 02.20,3aly

5. 17v t A.D. Almost April / Jannica (APR) 2.18,4 -- 02.26,3aly
6. 5v t Radical Redberry / Laura (RDT) 2.39,9aly -- 02.32,5aly

Lähtö 4. Tasoitusajo 1100m, B-poneille (3-4 vuotiaat)

P: 100v€ - 50v€ - 30v€ - 10v€

1. 3v o Vinds Unique / Uuno (Adina) ei enn. -- 02.12,3aly
2. 4v t Elfengård Cessa / Leena (Ruuti) 02.14,2ly -- 02.13,2aly
3. 4v t Lowenthal Rullgardina / Jesse (Ruuti) 02.13,4ly -- 02.16,2aly
4. 4v t Aderyn Aur Ion / Jannica (APR) ei enn. -- 02.19,5aly

5. 4v o Elfengård Sid / Emma P. (Ruuti) 02.13,5ly -- 02.22,3aly
6. 4v t Rendahl Saga / Saga (Adina) ei enn. -- 02.22,6aly x

Lähtö 5. Tasoitusajo 1100m, B-poneille (aika yli 2.20,0)

P: 110v€ - 60v€ - 40v€ - 20v€

1. 5v o Fire Heart / Shakira (KiRa) 02.31,5ly -- 02.19,1aly
2. 11v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.22,5 -- 02.19,2aly
3. 16v t A.D. Let Me Win / Victor (KiRa) 02.20,3ke -- 02.22,1aly
4. 13v t KW April / Apri (Adina) 2.23,4 -- 02.22,3aly

5. 10v t KW Awel / Jannica (APR) 2.20,5 -- 02.23,4aly x
6. 15v o A.D. Sugar Showman / Sampo (Adina) 2.23,2 -- 02.23,5aly
7. 18v t Metsäpirtin Wilma / Wilma (Adina) 2.23,1 -- 02.24,3aly

Lähtö 6. Tasoitusajo 1100m, B-poneille (aika alle 2.20,0)

P: 120v€ - 70v€ - 50v€ - 30v€ - 25€ - 10€

1. 17v t A.D. Ocean Yana / Yesica (KiRa) 02.18,2 -- 01.54,1aly
2. 18v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 - 01.56,3aly
3. 5v t Norgaard Eva-Lotta / Pirjo (Ruuti) 02.00,2aly -- 01.56,5aly xx
4. 7v t Shamandalie SWE / Anna (RDT) 1.54,3aly -- 01.57,1aly x
5. 5v o A.D. Epic Kid / Casper (KiRa) 02.13,5ly -- 01.57,5aly x
6. 5v o Ostergard Bosse / Emma P. (Ruuti) 02.11,4aly -- 02.00,1aly x

7. 8v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.16,8 -- 02.04,2aly
8. 15v t A.D. Rozalin Quadrile / Rosa (Adina) 2.11,7 -- 02.05,4aly x
9. 5v o Hevioso RC / Spookiness (RDT) 2.04,0ly -- 02.08,1aly x
10. 18v t A.D. Baltic Spirit / Pirre (Adina) 2.13,2 -- 02.09,2aly x
11. 18v t A.D. Sugar 'n' Spice / Jannica (APR) 1.48,0 -- 02.09,6aly

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, kylmäveriset (3 vuotiaat)

P: 500v€ - 250v€ - 150v€ - 50v€ - 30v€ - 25€

1. 3v o Lännen Nopein / Emma P. (Ruuti) 01.38,5ke -- 01.40,1ake x
2. 3v o Hämeen Vihuri / Anna (RDT) 30,3ake -- 01.41,4ake
3. 3v o Kekan Komendantti / Jasper (KiRa) 01.39,3ake xx -- 01.44,2ake
4. 3v o When The Devil Calls Your Name / Casper (KiRa) 01.34,6ake -- 01.44,6ake xx
5. 3v t Surusävel / Minka (Unia) ei enn. -- 01.47,5ake
6. 3v t Kipakka / Sorel (Unia) ei enn. -- 01.50,4ake

7. 3v o Taas Oon Radalla / Jorma (Ruuti) 01.38,1ke -- 01.52,2ake x
8. 3v o O.R. Hotrotti / Laura (RDT) 39,4ake -- 01.54,1ake
9. 3v o Autuas Valo / Caspar (KiRa) 01.36,5ake -- 01.54,2ake
10. 3v t Tuonelanmäen Nirvana / Jaspar (KiRa) 01.31,2ake xx -- 01.54,3ake
11. 3v o Snillin Käpyvaras / Jasper (KiRa) 01.38,3ake -- 01.54,4ake
12. 3v t Snillin Jokerineiti / Jussi (KiRa) 01.38,5ake -- 01.55,3ake
Hylätty
3v t Helmi Linja / Caspian (KiRa) 01.32,5akp -- - hpl
3v t Piinaava Hiljaisuus RC / Spookiness (RDT) 40,3ake -- - hll
3v o Toisto-Taisto / Eerik (RRT) 55,3ke -- - hyl

Lähtö 8. Tasoitusajo 2100m, kylmäveriset (+4 vuotiaat, aika yli 35,0)

P: 800v€ - 400v€ - 200v€ - 100v€

1. 4v o Koistilan Joona / Roosa (RRT) 38,5aly -- 01.34,2ake
2. 9v o Renesanssi Ruhtinas / Casper (KiRa) 40,5ke -- 01.35,1ake
3. 4v o Koistilan Hemmori / Heikki (RRT) 41,1aly -- 01.38,6ake xx
4. 4v t Koistilan Hallava / Elmo (RRT) 38,5aly -- 01.39,1ake

Lähtö 9. Tasoitusajo 2100m, kylmäveriset (+4 vuotiaat, aika alle 35,0)

P: 1800v€ - 500v€ - 250v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€

Ryhmä 1.

1. 10v t Scandic Karamelli / Scandic B (HCT) 21,2ake -- 01.21,1ake xx
2. 8v t Adinan Neiti Etsivä / Minna 30,4 -- 01.21,4ake x
3. 8v o Adinan Hirmuinen / Riikka 30,4 -- 01.22,4ake
4. 10v t Scandic Naminami / Scandic A (HCT) 22,2aly -- 01.23,1ake
5. 10v o Scandic Lennokas Ville / Scandic C (HCT) 21,2ake -- 01.25,5ake
6. 5v o Syysmyrskyn Voittaja / Casper (KiRa) 01.34,2ake -- 01.27,3ake

7. 6v t O.R. Ruurinna / Eve (Salta) 27,1aly -- 01.27,5ake
8. 8v t Haamuskujan Virvatuli / Mikael (Kira) 01.30,3ke -- 01.28,2ake x
9. 4v o Xin Birk / Roxana (KiRa) 01.31,2ke -- 01.30,4ake
10. 6v o O.R. Loimuri / Amelie (Salta) 27,1ake -- 01.30,4ake x
11. 4v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 31,5ake -- 01.31,6ake xx
12. 10v o Scandic Miljoona Poika / Scandic D (HCT) 21,2ke -- 01.31,6ake

Ryhmä 2.

1. 8v t Snillin Houska / Melina (KGR) 21,3ke -- 01.21,3ake x
2. 7v o Loisto-Welmu / Anna (RDT) 34,9ke -- 01.21,3ake
3. 11v t Adinan Adalmina / Jalle (Adina) 25,3 -- 01.21,4ake x
4. 4v o Herra Hips / Ireth (Tampio) 30,1ke -- 01.22,2ake
5. 8v o Edlan Onni / Lauri (KGR) 29,3ake -- 01.22,3ake
6. 14v t A.D. Helmin Hilma / Essi (Adina) 27,2 -- 01.22,6ake

7. 6v o Amerikan Neilikka / Spookiness (RDT) 34,9ke -- 01.22,6ake
8. 7v t Loisto-Vinha / Laura (RDT) 34,9ke -- 01.23,1ake
9. 4v t Nutturiina / Keijo (Tampio) 34,2ke -- 01.23,6ake
10. 14v o A.D. Estellen Hilarius / Jessica (Adina) 26,1 -- 01.25,4ake
11. 10v t Scandic Prunella / Scandic E (HCT) 21,1aly -- 01.25,5ake x
12. 10v t Adinan Enni / Jannica (APR) 25,2 -- 01.26,1ake
13. 4v t Purnin Arpaonni / Emmi (RDT) 29,3ake -- 01.26,2ake x
Hylätty
4v o Snillin Jopojantteri / Noora (RDT) 28,8ake -- - hml

Lähtö 10. Tasoitusajo 2100m, lämminveriset (2 vuotiaat)

P: 500v€ - 250v€ - 150v€ - 50v€ - 25v€ - (10v€)

Ryhmä 1.

1. 2v t Gerbe d'Or / Caspar (SPP) 01.21,4ake -- 01.18,2ake
2. 2v t Modern Lobell / Matti (SuRa) 20,3ke -- 01.18,5ake
3. 2v o OR' Dead End / Veli-Matti (KiRa) 01.21,3ake -- 01.18,5ake
4. 2v t I Want To Be Winner / Caspiann (KiRa) 01.22,3ake -- 01.21,4ake x
5. 2v o Spawn the Hypnosis / Ninni (SuRa) 20,3ke -- 01.22,5ake

6. 2v t OR' Blood Moon / Roxana (KiRa) 01.23,6ake x -- 01.22,6ake
7. 2v o Lee Péché / Veikka (KiRa) 01.22,4ake -- 01.23,2ake
8. 2v t Clockwork Foxy / Jasper (SPP) 01.20,5ake -- 01.23,4ake x
9. 2v o Fast Star / Jaspar (KiRa) 01.22,5ake -- 01.23,4ake
10. 2v o Archduke Foxy / Casper (SPP) 01.20,6ake -- 01.25,5ake

Ryhmä 2.

1. 2v o Danger Zone / Paapu (Unia) ei enn. -- 01.17,2ake
2. 2v o Just Chaos / Minka (Unia) ei enn. -- 01.17,4ake x
3. 2v t Velocity Foxy / Anna (RDT) 17,4ake -- 01.17,4ake x
4. 2v o Radical Insomnia / Spookiness (RDT) 25,5ke -- 01.18,2ake
5. 2v o Marvel Pomp / Riku (JN) 20,5ake -- 01.18,4ake x
6. 2v o Foxpress Snilli / Emmi (RDT) 20,5ake -- 01.18,5ake

7. 2v t Candy Jade Blaze / Jarkko (JN) 22,5ake -- 01.20,1ake
8. 2v o Radical Razorblade / Laura (RDT) 18,1ke -- 01.21,2ake
9. 2v t Red Dragon / Hilde (JN) 22,3ake -- 01.21,6ake
10. 2v o Naked Indeed Blaze / Marjut (JN) 22,3ake -- 01.23,1ake
11. 2v t Spotless Prayer / Tero (SuRa) 25,6ke -- 01.24,3ake x
Hylätty
2v t Pridezilla II / Sorel (Unia) ei enn. -- - hml

Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset (aika 18,0-20,9)

P: 800v€ - 400v€ - 200v€ - (100v€)

1. 7v o Star Of Legolas / Katja (RDT) 19,1ake -- 01.19,4ake
2. 7v t Zar Chil Yel / Noora (RDT) 20,2ke -- 01.19,4ake
3. 3v Red Guccona / Ninni (SuRa) 19,3ke -- 01.21,6ake

Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset (aika 16,0-17,9)

P: 1000v€ - 500v€ - 250v€ - 150v€

1. 5v o Minding Duán / Hilde (JN) 16,4a -- 01.15,2ake
2. 3v o Funky Olive / Ninni (SuRa) 16,3ke -- 01.15,4ake x
3. 3v t Jillaroox / Niina (RDT) 17,1aly -- 01.17,1ake x
4. 7v o Advocate Majority / Iiris (RDT) 16,2ake -- 01.18,4ake

5. 3v o OR'Aspirin Damage / Stiina (RDT) 17,2ke -- 01.21,3ake x
6. 7v t OR'Paranormal Princess / Teemu (KiRa) 01.17,4ake -- 01.23,5ake

Lähtö 13. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset (aika 14,0-15,9)

P: 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€)

1. 5v t Splendid Separately / Matti (SuRa) 15,3ake -- 01.13,6ake x
2. 4v o Keeping The Dead / Ireth (Tampio) 14,3aly -- 01.17,3ake
3. 4v t Happily Ever After / Niko (Tampio) 14,1aly -- 01.21,2ake

Lähtö 14. Ryhmäajo 2100m, lämminveriset (aika 13,9 ja nopeammat)

P: 2500v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€

1. 5v o Dancing With The Devil / Roxana (KiRa) 01.13,7a -- 01.12,1ake
2. 6v t The Lucky Number 1 RC / Harri (RDT) 12,4ake -- 01.12,3ake
3. 5v o The Dancer Witouht Legs / Casmiro (KiRa) 01.13,2ke -- 01.13,6ake x
4. 12v o Blackie Niagara / Jarkko (KiRa) 01.13,9ke -- 01.14,2ake
5. 10v o Scandic Quickmick / Scandic B (HCT) 11,9aly -- 01.14,2ake

6. 6v t Let's Play Lovegame RC / Pasi (RDT) 13,1ake -- 01.16,2ake x
7. 10v o Scandic Oh So Sinful / Scandic A (HCT) 12,5aly -- 01.16,5ake x
8. 5v o OR'The Predator / Daniel (KiRa) 01.13,3ake -- 01.16,6ake
9. 5v t Salt n' Some Toxic Poison / Yasmira (KiRa) 01.12,1ake -- 01.17,4ake
10. 4v t Body Double / Keijo (Tampio) 13,2aly -- 01.17,5ake x
Hylätty
7v o Valentino / Casper (KiRa) 12,4aly -- - hml


Osallistujakortti


Ilmoittautuminen sulkeutunut, kiitos osallistujille!

Ulkoasu ja tekstit © Kipin Kapin, Ulkoasun kuva © AK

Tämä on virtuaalitalli.

©2019 Kipin Kapin - suntuubi.com